ה-IT לאן – תחזיות לשנת 2015

תוכן עניינים

שנת 2014 כבר כמעט ומגיעה לקיצה, וזה בדיוק הזמן לנסות ולצפות מה תביא לנו בכנפיה שנת 2015, בתחום ה-IT הארגוני. כבכל שנה, ברבעון האחרון של השנה, מפרסמת חברת המחקר Gartner את תחזיותיה לשנה הקרובה, אז מה צפוי לנו, לפי תחזיות האנליסטים?

מגמות ה- IT הבולטות לשנת 2015

שנת 2015 טומנת בחובה בעיקר התחזקות והתגברות של מגמות שהחלו בשנים הקודמות, הנה כמה מהבולטות בהן:

  • הדפסה בתלת מימד – לפי האנליסטים, מגמה זו תגיע לשיאה, בטווח שלוש השנים והשפעתה תורגש בשוק הארגוני, למרות שכיום יש לה משקל ופעילות בעיקר בשוק הצרכני. הדפסת תלת-המימד תשנה סטנדרטים של תהליכי ייצור מסורתיים ותאפשר יצירת תעשיות חדשות, שלא הכרנו עד כה.
  • ניתוח צופה פני עתיד (Analytics) – כדי להתגבר על הצפת המידע המגיע ממקורות רבים ומגוונים, אשר לא היו קיימים בעבר (למשל, רשתות חברתיות), על הארגונים לשכלל את היכולת לסנן את המידע ולשלוף ממנו את עיקריו, אשר עליהם יבסס את החלטותיו ודרכי הפעול
  • ה שלו. דרישה זו אף תגרום להתפתחות והרחבת תחומי ה-Big Data וה-BI.
  • מכונות חכמות – על פי ההערכה, בשנה זו נראה התפתחות גדולה בתחום זה: שילוב של אלגוריתמים שיאפשרו למערכות להבין את הסביבה שבה הן עובדות ו”ללמד” את עצמן לתפקד בתוכה.
  • מחשוב ענן – בשנה זו תחול קפיצה בשימוש במחשוב ענן, על צורותיו השונות. יותר ארגונים יזנחו את שיטות האחסון הקלאסיות, ויראו את התועלת הטמונהבגמישות שמאפשר מחשוב הענן.
  • מחשוב נייד – השנה צפוי גידול משמעותי ברכיבים הניידים שיהיו בשוק הארגוני והשירותים שיסופקו על גביהם. בניגוד לעבר, צופה Gartner כי רכיבים אלה “יתקשרו” האחד עם השני, דבר שיציב בפני מנהלי ה-IT בארגונים אתגר של התאמת יכולות אלה לסביבות המחשוב הארגוניות הקיימות.
  • “האינטרנט של הדברים” – שילוב מקורות המידע והשירותים יצרו 4 מודולי שימוש והתייחסות, המשתלבים זה בזה: ניהול, ניטור שרתים ורשת, תפעול והרחבה. בשנה הקרובה, יאותגרו מנהלי ה-IT הארגוניים בהגמשת התפישה שלהם, הנוגעת לארבעה מודולי השימוש.
  • אבטחת מידע – גם השנה נושא אבטחת מידע ימשיך להיות קריטי, כאשר איומים מסוגים חדשים וממקורות שונות יאיימו על הגולשים והמשתמשים. אבטחת המידע יוצאת מהתחום ה”קטן” של הגנה על מערכות ה-IT והופכת לחלק מתפישת עולם ארגונית כוללת.
  • Web-Scale IT (גדילה ליניארית בקצב הנדרש, כאשר נדרש) – יותר ויותר ארגונים יאמצו את גישותיהן של חברות ענק (כ-Amazon, Google, ו- Facebook) ויבצעו DevOps (אינטגרציה בין המפתחים לבין אנשי ה-Operations בארגון).

לסיכום:

לפי התחזיות, שנת 2015 מבוססת בעיקר על התחזקות של מגמות קיימות, אשר החלו בשנים הקודמות: מידע, ניידות, גמישות, ובעיקר צורך לפתח תפישת IT המשלבת בין תחומים שונים, אשר עד כה, תפקדו כל אחד כיחידה בפני עצמה. בשנה זו ימצא עצמו מנהל ה-IT ניצב למול אתגרים, אשר יכריחו אותו לבדוק מחדש את התפישות הקלאסיות הקיימות.

תוכן עניינים

הכתבה הועילה לכם? שתפו...

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
דילוג לתוכן