תחזיות תעשיית האחסון לשנת 2014

תוכן עניינים

תעשיית אחסון המידע עומדת בשנים האחרונות בפני אתגרים לא פשוטים כאשר נפח המידע האישי והמסחרי ברשת האינטרנט הולך וגדל, ועם זאת נעשה גם יותר ויותר מאתגר לשמור על אותו המידע מפני עיניים זרות ללא האטה ניכרת בגישה אליו. לפיכך, מרבית התחזיות צופות כי שנת 2014 תשלב בין סוגים שונים שלטכנולוגיות ענן לבין פתרונות אחסון מקומיים על מנת לענות על שני הצרכים האלו בעת ובעונה אחת  :

ענן היברידי

ענן היברידי הוא למעשה ענן מקומי היושב בתוך הארגון וניתן לגשת אליו מטווח קרוב, זאת בנוסף לענן ציבורי קלאסי היושב מחוץ לארגון. חלוקת המשאבים בין שני העננים מאפשרת גמישות רבה יותר באופן שבו מאוחסן המידע ובאופן בו הוא מאובטח ביישומים השונים של הארגון. אין ספק כי יותר ויותר חברות ומומחי IT ייאלצו לספק פתרונות להזזה מהירה של נתונים מענן אחד לשני ולא יוכלו להסתפק במודל הקלאסי של תוכנה כשירות (SaaS) המיועד בעיקר לעננים מרוחקים.

אחסון מערכות מידע מבוסס פלאש

אחסון מידע מבוסס פלאש ובעיקר טכנולוגית SSD יהפוך להיות נפוץ יותר ויותר גם בתוך ארגונים ולא רק לצרכים פרטיים.  כונני ה – SSD האחרונים הם בעלי נפחים גדולים יותר ועדיין שומרים על היתרונות המסורתיים כגון צריכת חשמל נמוכה במיוחד וסביבת עבודה שקטה, כמו גם בלאי איטי יותר מכיוון שאין בהם חלקים פיזיים נעים. בנוסף לכך, ישנם זיכרונות מיוחדים המוחקים את המידע האגור בהם לאחר הניתוק מהחשמל (כמו זיכרון ה – RAM הרגיל של המחשב) או שומרים אותו על גבי סוללה לתקופה מוגבלת, ולכן יכולים להוות פיתרון נוח במערכות רגישות.

בכל אופן, אין ספק שעם המעבר הזה, מומחי שירות IT ומומחי אחסון יצטרכו ללמוד עוד על הטכנולוגיה החדשה יחסית כחלק ממערך השירות אותו הם מספקים לארגונים וחברות.

אימוץ טכנולוגיית Open Stack  בהיקף הולך וגדל

יוזמת Open Stack של NASA הולכת וצוברת תאוצה עם 150 חברות גדולות  מתחום טכנולוגיות המידע שהצטרפו אליה עד סוף 2012. מדובר בתקן בקוד פתוח העובד  בתיאום עם שרתי אפאצ’י הנפוצים במגזר המחשוב העסקי ונותן מענה איכותי לענן פרטי. בין היתר, Open Stack מקלה מאוד על תהליכי הקמה של ענן פרטי ממספר אספקטים :
• חלוקת משאבים
• ניהול פשוט יותר
• ניהול יישומים ספציפיים והמרה של יישומים קיימים לשימוש בענן
• פריסה מהירה
• תמיכה ריבוי פלטפורמות (אם כי לינוקס היא עדיין הפלטפורמה הפופולארית ביותר).

• יתרון תחרותי לעומת פתרונות אחרים

מעבר לתקן 10/40Gbe ושירותי BigData  בנפחים הולכים וגדלים

מדובר בתקן מהיר במיוחד עבור כרטיסי רשת ושרתים שהופך אט אט לסטנדרט בכל הקשור אל אחסון שרתים וניהול תשתיות רשת. המהירות הרבה של התקן מאפשרת לעבוד עם מרכזי מידע גדולים (BigData) ללא צווארי בקבוק, כך שאנליסטים ומומחי מידע יקבלו גישה אל מערכי נתונים גדולים ומקיפים יותר אודות התנהגות של לקוחות או תהליכים עסקיים ותעשייתם לצורך פיתוח פתרונות ויישומים חדשים.

תוכן עניינים

הכתבה הועילה לכם? שתפו...

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
דילוג לתוכן