2016 – ה-IT בתנופה

תוכן עניינים

אנשי ה-IT בארגונים משמשים, לעיתים קרובות, כבולם הזעזועים בין הדרגים השונים: מצד אחד, הם עומדים מול העובדים ומשתמשי הקצה ושומעים את תלונותיהם, טרוניותיהם ודרישותיהם, ומצד שני, הם שומעים את ה”אנחנו יודעים שצריך, אבל אין תקציב לזה!” של המנכ”ל, הסמנכ”ל ואנשי המפתח, שלרובם, הוא נדרש להסביר את הצורך הבוער דווקא בתוכנה X, שרת Y או שירות Z.

איש ה-IT נתון בין הפטיש לסדן גם כאשר מונחתת עליו הוראה מעורפלת מגבוה, מפי מישהו ששמע משהו שנשמע לו מאד “מודרני” ועכשיו, הוא בטוח שבדיוק זה מה שהארגון צריך, ועליך, כאיש ה-CEO (או CIO) הארגוני, מוטלת האחריות להרים את הפרויקט הזה, בלי קשר להתאמתו לארגון, המשאבים שעומדים לרשותך, המשתמשים ועוד.

החדשות הרעות? נראה ששנת 2016 לא תפטור אותך מהתמודדויות הפנים-ארגוניות האלה, אבל החדשות הטובות (ישנן גם כאלה, תתפלא) הן שאתה לא לבד במערכה.

Society for Information Management) SIM) פרסמה לאחרונה את הסקר שלהם, ובו ריכזה את עשרה הנושאים להם יקדישו אנשי ה-CEO את מיטב זמנם ומרצם בשנה הקרובה. הנה מספר נושאים בולטים לדוגמא:

  • סנכרון בין עסקים ל-IT – גם השנה עומד הנושא במוקד העניין בארגונים, בגלל השינויים הגדולים החלים בשנים האחרונות בשני התחומים. ברור כי כל אחד מהצדדים מטיל את כובד משקלו ומושך את ה”שמיכה” לצד שלו, אבל בפועל, גם אם שני התחומים מצליחים להתממשק האחד לשני, אין ערובה לכך שהסנכרון יישמר, אלא אם כן הם יצליחו למצוא את הדרך האופטימלית לשתף פעולה ולשרת האחד את השני גם בזמן שינויים.
  • חדשנות – בימים בהם ה-I ב-CIO החליף את מובנו מ-Information ל-Innovation, מככב איש ה-IT הארגוני כפורץ דרך וכמביא רוח של חדשנות לארגון. ככזה, דרכו מלאה בקשיים מכל הכיוונים החל בדרג המנהל וכלה במשתמשים. כל ניסיון להכניס טכנולוגיות חדשות, תהליכים משפרי יעילות וכד’, עלול להפוך את מנהל ה-IT לדון קישוט הנלחם בטחנות רוח רבות באותו הזמן.
  • IoT – האינטרנט של הדברים ואיתו הצפי של Juniper Research כי בין השנים 2015 ו-2020 תחול עליה של 285% במכשירים המחוברים (מ-13.4 ביליון ל-38.5 ביליון), מציבה בפני אנשי שירות ה-IT בארגונים אתגרים שונים. בין אתגרים אלה ניתן לפגוש את אבטחת המידע וגם את הדאגה לגמישות המערכת הקיימת בארגון, כדי שתוכל לקלוט ולעבד את הקלט למידע זמין וקריא, הניתן לשימוש.

בנוסף לנושאים שצוינו בסקר, נראה כי צפויות השנה מגמת הגירה גוברת והולכת של ארגונים למחשוב ענן (על צורותיו השונות) וכתוצאה מכך, התפתחותם של פתרונות אבטחה חדשים ויצירתיים.  כמו כן, בגלל הצרכים הגוברים, כנראה שנפגוש התפתחויות חדשניות בתחומי ה-Big Data, מערכות מידע שתוכלנה לטפל בו ולספק BI לדרג הניהולי בארגון וכן הלאה.

לסיכום:

שנת 2016 עומדת להיות שנה מעניינת ומלאת אתגרים ל-IT הארגוני. בצד האתגרים והדרישות, מתפתחים כלים המסייעים לך, איש ה-IT לעמוד בהם. שמירת האצבע על הדופק והיכולת לחזות את המגמות המשתנות תסייענה לך במלאכה.

 

תוכן עניינים

הכתבה הועילה לכם? שתפו...

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
דילוג לתוכן