SBS 2003- סוף הוא תמיד התחלה של משהו חדש

תוכן עניינים

כמיטב המסורת של microsoft, שירות נוסף מגיע אל מה שמכונה בעגה המקצועית end of life. זה עשוי אולי להישמע טראגי אבל בסך הכל, אם חושבים על כך לעומק, זהו שינוי חיובי.

מדובר בסוף חייו של המוצר SBS2003, המביא עמו מעבר למערכת חדשה, אשר דורשת מעסקים שינוי גישה ארגוני, בעיקר בכל הקשור לתשתיות הדואר האלקטרוני שלהם.

פתרון SBS מציע לארגונים קטנים פתרונות מחשוב של מערכת מלאה, אשר מופעלת על גבי שרת יחיד. פתרון מעין זה היווה חלופה מצויינת לארגונים עד סדר גודל מסוים, אשר ביקשו לנהל את תשתיות המחשוב שלהם בצורה מרוכזת ויעילה על גבי תשתית אחידה וקלה לניהול של חומרה ורישוי.

microsoft הכריזה כי גירסת 2003 (איך הזמן רץ כשנהנים… גירסה זו יצאה לפני 10 שנים), המבוססת על שרתי windows server 2003 ו- exchange server 2003, לא תתאפשר יותר לקנייה, ואף לא תוצענה עבורה עוד הרחבות לרישוי. הגיע הזמן להתקדם, מתברר.

אולם, המשמעות החשובה ביותר עבור משתמשי המערכת היא כי microsoft מפסיקה את התמיכה בה, וכי לא יסופקו עוד עדכונים למוצר זה. לעובדה זו שתי השלכות מרחיקות לכת:

בתחום האבטחה – פרצות האבטחה הקיימות במערכת לא יזכו לתיקונים; 

בתחום השירות – במקרה של תקלה לא ניתן יהיה לקבל תמיכה ממיקרוסופט. 

 

אלו שתי סיבות המספיקות כשלעצמן כדי לשדרג את המערכת, לא?

במידה ואתם כבר שוקלים שדרוג, הנה מה שאתם צריכים לדעת על החלופות והמערכת החדשה, על קצה המזלג כמובן.

בגרסאות SBS 2003-2010 כלול שרת דואר אלקטרוני ארגוני אשר איפשר גם לארגונים קטנים לנהל מערכת דואר אלקטרוני איכותית, בעלויות נמוכות ביותר.

בגרסאות החדשות של המערכת (windows server essentials) הפתרון אינו כולל שרת דואר, אלא ממשק אינטגרטיבי לשירות הענן של microsoft – office 365, המאפשר לנהל את תיבות הדואר בענן תוך שימוש בממשק ניהול הרשת.

microsoft ממשיכה את המגמה הנפוצה כיום בכל הקשור ל- (SAAS (software as a service, ומעבירה שירותים נוספים שלה לאופן עבודה זה. עדיין ניתן לרכוש בנפרד רישוי לשרת הדואר, להתקין ולהשתמש בשירותי דואר ארגוניים כבעבר.

אז מהן המשמעויות למעשה?

ראשית – ארגונים אשר מערכת המחשוב הנוכחית שלהם מבוססת על שרת SBS2003 חייבים להיערך לביצוע שדרוג כדי להימנע מבעיות עתידיות אשר עשויות לנבוע מהעדר תמיכה של microsoft במוצר, ולשקול את הפעלת מערך הדואר האלקטרוני של הארגון בשירות ענן.

שנית – יש לבחור בחלופת הדואר הנכונה לארגון, דואר בענן או שרת דואר מקומי, תוך בחינת עלויות המהלך לשלוש או ארבע השנים הבאות.

שלישית – יש לתכנן את המעבר. לדוגמה, שרתי ה- SBS 2003 שימשו כשרתי Active Directory. דרושה היתה החלפה יעילה שלהם, ללא פגיעה בפעילות המשתמשים, תוך תכנון שימנע השבתה, או יצמצם אותה במידת האפשר, בזמן המעבר. היערכות נכונה וביצוע מדויק יכולים לשנות את המעבר מקצה לקצה, ובמקום השבתת פעילות לכמה ימים, להפוך אותו לחלק, מהיר ואלגנטי.

לחברת ERG ניסיון רב בביצוע פרויקטים של שדרוג לשרת windows server essentials, לרבות מיגרציה אל שירות ה- office 365, תוך פגיעה מינימלית בפעילות השוטפת של הארגון. 

צרו איתנו קשר. נשמח לבחון יחד איך ניתן לבצע את השדרוג בארגון שלכם בצורה המוצלחת ביותר.

תוכן עניינים

הכתבה הועילה לכם? שתפו...

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
דילוג לתוכן