Saas 2.0 – כך תיראה סביבת העבודה העתידית שלכם

תוכן עניינים

חתול ב- SaaS ?

נתחיל בהגדרות: SaaS הם ראשי תיבות של המונח Software as a Service, כלומר, תוכנה כשירות. כלומר, קבלת השירות מחברת מחשוב ענן, כשהעיקרון המנחה את השירות הזה הוא תשלום לפי השימוש. אתם מתחברים למקור מרכזי שיספק לכם תוכנות שירות בדמי מנוי חודשיים, ומשלמים בגין הצריכה בלבד. מה זה אומר במישור העסקי? עבור חברות רבות זה אומר הרבה. בית העסק מקבל שירותי מחשב ותוכנות דרך האינטרנט, דבר המאפשר להם לא להתחייב לדבר ולא להתקין דבר. החברה לא זקוקה לשרת, על המחשבים שלה לא מותקן דבר, כך שאין כל מחויבות, ואין צורך בתחזוקה או בשדרוגים. לא רק זאת, בזכות המודל הזה, יכולים עסקים וארגונים להשתמש אפילו בתוכנות מתקדמות יותר ויקרות יותר, אפילו אם מספר המשתמשים בחברה הוא קטן. זאת מאחר ואין כל צורך להשקיע בתשתיות או ברשיונות שעלותם יקרה.

כל היתרונות ב-  SaaS אחד

בעולם העסקי זוהי בשורה של ממש. שימוש בתוכנות מחשב הכי טובות, בעלויות מוזלות, ועם היכולת לנגישות לתוכנות הללו מכל מחשב, בכל עת ומכל מקום, מאפשרות עבודה קלה ונוחה יותר, אפילו מהטאבלט שלכם, ברשת חברתית. תוכנות כמו ניהול פרויקטים, ניהול משאבי אנוש, תמיכה, שיתוף מידע ואבטחה הן רק חלק לדוגמאות של תוכנות שברגיל הן יקרות מאד ומצריכות תשתיות ורשיונות יקרים ואילו עכשיו, עם SaaS הן נגישות, גם לעסקים צנועים יותר.

יתרה מכך, גם הדרך בה ייעשה  שימוש במחשב תהפוך לקלה יותר, למשל יכולת שליטה במחשב מבלי להזדקק לעכבר, כפי שנהוג לעשות במכשירי מגע סלולריים. זאת מאחר ומשתמשים רבים עושים שימוש במכשירים חכמים או בטאבלטים, אז למה בעצם לא לאפשר להם גם לעבוד באותו האופן במשרד?

מה עוד מחכה לנו

שימוש בתוכנה כשירות, SaaS 2.0 לא עוצר רק כאן. מדובר על מהפכה של ממש שמקלה על התנהלות במודל עסקי חכם. למשל, ניתן לקשר בין תוכנות שונות ולשאוב מידע מתוכנה אחת לאחרת. באופן כזה, תוכנות העוסקות בניהול משאבי אנוש יוכלו לשאוב מידע מתוכנות תמיכה שונות, שירותי הדואר האלקטרוני יחוברו למסמכים או פלטפורמות המזכירות באופיין את פייסבוק או טוויטר, והערות על מסמך או תוכנית מסוימת יהיו כבר על גבי המסמך עצמו.

השימוש בתוכנה הוא קל ונוח, והזמן הנדרש להבין כיצד זה עובד הוא קצר מאד, שיקול נוסף לחברות וארגונים, שם זמן שווה כסף.

החיים על ענן

מגמת התוכנה כשירות הולכת וגדלה. בעיקר זה קורה בשל התאמת ה- SaaS למערכת Web 2.0, גידול בשימוש בפס הרחב, ביטול הצורך לעשות שימוש בניהול ובתחזוקה של התוכנות והעלויות הנמוכות משמעותית ביחס לעלויות תוכנות סטנדרטיות. הצריכה הנוחה והגמישה המשולמת לפי כמות השימוש מהווה אף היא שיקול כלכלי משמעותי בקרב ארגונים רבים, המקבלים את הגישה לתוכנות באמצעות האינטרנט, מאחר והן מותקנות אצל הספק ולא אצל הלקוח. כמו כן, כל נושא התחזוקה והעדכונים מוטלעל כתפיו של הספק בלבד, הגובה דמי שימוש חודשיים קבועים או תשלום לפי מידת השימוש.

בשורה התחתונה מדובר על חוויית משתמש שלא הכרנו קודם לכן, במודל המאפשר לקבל תוכנה לפי דרישה, בתשלום  גמיש ובצורת עבודה הדומה מאד לעבודה על שולחן המחשב, אולם קלה, נוחה, וזמינה בהרבה יותר, מכל מקוםו בכל זמן.

חברות ועסקים רבים מוצאים את SaaS כשירות האולטימטיבי ביותר, המסייע לייעול תהליכים בעסק, תוך שמירה על איכות וחסכון משמעותי בעלויות.זהו מעין סוג שלמיקור חוץ לפיתוח תוכנה שעד עכשיו דרשה תשתיות, שרתים, רשיונות עדכונים ותחזוקה שוטפת, דבר שייקר את העלויות באופן משמעותי. לא רק זאת, מול הארגון עומדת אפשרות להתחיל עם שירות מסוים אחד ולהוסיף בהדרגה שירותים נוספים, או להתחיל עם מספר משתמשים קטן ובהדרגה להרחיבו.

תוכן עניינים

הכתבה הועילה לכם? שתפו...

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
דילוג לתוכן