מהם שירותי מחשוב ענן לעסקים?

תוכן עניינים

מהם שירותי מחשוב ענן לעסקים? ההגדרה הפשוטה ביותר היא שאלו שירותים המסייעים לגבות, להעביר ולחלוק מידע הנמצא במחשבים שונים, שלרוב משתייכים לעובדים שלכם. הגיבויים עצמם מתבצעים על גבי שרתים ומאחסנים מאגרי מידע גדולים ומשמעותיים של בית העסק הן בפן הפיננסי, התפעולי והשיווקי.

שירותי הענן אף כוללים כלים ואפליקציות, המסייעים לנתח את המידע הקיים וללמוד כיצד לנהל את כלכלת בית העסק והמשאבים הקיימים באופן גמיש.

שירותי מחשוב ענן לעסקים הם מאוד משתלמים, ומסייעים להפחית את עלויות הגיבוי והניהול הדיגיטלי באופן משמעותי. הם תורמים לניהול של תשתית מחשוב חכמה ונוחה יותר בין כל העובדים, ומאפשרת לעובדים להעביר קבצים ולגשת למידע בקלות וללא צורך בהמתנה מכל מקום בעולם.

יתרונות שירותי מחשוב ענן

מחשוב דרך ענן מהווה שינוי גדול משיטות העסקים המסורתיות.

  • שיטה משתלמת – לפני שרוב העסקים פנו לשירותי מחשוב בענן, מערכי הגיבוי והתפעול בתחום המחשוב היו עולים להם הון רב: הכמות העצומה של השרתים, שימור הטמפרטורה והתחזוקה שלהם, ואף התיקון של התשתית מידי פעם בפעם עולים לבית העסק כסף רב. שירותי מחשוב ענן לעסקים מנטרלים את הצורך בהון חברה עצמי, ואת הצורך ברכישה של תוכנות וחומרות חזקות שיתפעלו את מערך המחשוב במקום העבודה. כל שיש לעשות הוא להירשם לשירות שבו נגבה ריטיינר חודשי והוגן מבית העסק, ובתמורה החברה מקבלת שירותי גיבוי ושימוש במגוון רחב של תוכנות לייעול פעילות החברה, בחבילה משתלמת ונוחה שתמיד ניתן להתאים לצורכי החברה לפי גודל, כמות עובדים וצרכים ספציפיים.
  • שיטה מהירה – רוב שירותי מחשוב ענן לעסקים הם מהירים מאוד, ובזכות זאת מאפשרים גיבוי מיידי של כל פיסת מידע וניהול הדוק של מערך הפעילות של העובדים.
  • שימוש גמיש – שירותי ענן הם מאוד נוחים וניתן להתחבר אליהם מכל מקום בעולם עם ההרשאה הנכונה. בזכות זאת, בין אם העובדים שלכם עובדים מהבית או מעבירים את עיקר זמנם בעבודה בחו”ל, הם בכל זאת יכולים לגשת בקלות לכל המידע ולהעביר תכנים משלהם דרך הענן במספר לחיצות עכבר בלבד.
  • חיסכון בזמן – בניגוד לתוכנות וחומרות חיצוניות שיש צורך להתקין ולעדכן בנפרד, כל שירותי הענן מותקנים במערכת תוך רגע ומתעדכנים באופן אוטומטי.
  • תפקוד שיא – כל שירותי הענן ניתנים בזכות חוות שרתים עצומה המשתייכת לחברה המספקת. מערך השירותים הוא מאובטח, מתוחזק ומשודרג על בסיס קבוע, ועל ידי כך מבטיח להמשיך ולספק את צורכי העובדים והחברה ללא צורך לתחזק חוות שרתים משלכם או לשכור את האנשים המתאימים לתפעל אותה.
  • מהימנות – שירותי מחשוב ענן לעסקים מסייעים להקל על החזרה לשגרה לאחר קריסות מערכתיות, ולהציל מידע המאפשר לשמור על המשכיות העסק בטווח הארוך.
  • אבטחה מלאה – ספקי ענן רבים מציעים מגוון רחב של טכנולוגיות וסוגי מדיניות שונים, המחזקים את מערך הבטיחות של הענן ומסייעים להגן על המידע, האפליקציות והתשתית של בית העסק מפני איומים פוטנציאליים.

סוגים של שירותי ענן

לא כל סוגי שירותי מחשוב ענן לעסקים הם זהים או נכונים לכל בית עסק. קיימים מספר מודלים שונים שכדאי להכיר, בכדי לבחור את הנכון ביותר עבור החברה שלכם.

ענן ציבורי

ענן שאינו שייך לחברה באופן פרטי, אלא מתופעל כל ידי צד ג’ המהווה ספק של שירותי ענן במיקור חוץ. הספק מעניק לכל מחשב בחברה את משאבי מחשוב המתאימים כמו השימוש והאחסון של מידע בשרתים שלו דרך האינטרנט.

בתצורת ענן ציבורית כל האפליקציות, החומרות והתשתיות של המערכת שייכות למנהל שירותי הענן, והוא מאפשר לכם את הגישה אליהן על בסיס של ריטיינר חודשי, שמשתלם מאוד ומאפשר גישה לאינספור כלים חכמים ונוחים לשימוש. ניתן לגשת לשירותים אלו ולנהל את החשבון שלכם ואת אופן הפעילות שלו דרך דפדפן אינטרנט, ועל ידי התחברות למערך הענן לפי סיסמא והרשאה המותאמת מראש.

ענן פרטי

סביבת ענן פרטית משמשת אך ורק בית עסק יחיד, ולרוב נמצאת בבית החברה בתור חוות שרתים המצריכה תחזוקה ותפעול משל עצמה על בסיס קבוע. לעיתים, חברות עושות מיקור חוץ לחוות השרתים ומאחסנות אותה בצד ג’ מהימן, המתחזק את המערך עבורם. בתצורה זו, כל השירותים והתשתיות מתוחזקים באופן פרטי מה שיותר בטיחות, אך פחות משתלם.

ענן היברידי

עננים היברידיים משלבים בין השימוש בשירותי ענן פרטיים לציבוריים, וקושר בין הטכנולוגיה המאפשרת למידע להיות מגובה היטב ולהשתקף בקלות בפני העובדים. פעילות מסוג זה מספקת למערך העבודה גמישות רבה, ומסייעת לעשות אופטימיזציה לתשתית הקיימת הן מבחינת אבטחה והן מבחינת תפעול.

חברת ERG מתמחה מזה למעלה מ- 18 שנים בתחום המחשבים, ומספקת לחברות, עסקים ותאגידים פתרונות מחשוב ענן מתקדמים וברורים, שמביאים למקסימום תפוקה במינימום השקעה. לפרטים נוספים, צרו קשר.

תוכן עניינים

הכתבה הועילה לכם? שתפו...

דילוג לתוכן