איך לבחור חברת מחשוב מומלצת למיקור חוץ?

תוכן עניינים

מחשוב במיקור חוץ, במיוחד במקרה של פיתוח תוכנה, מוכיח את עצמו פעם אחר פעם: הוא מסייע להעלות את הפרודוקטיביות של מחלקות רבות בחברה, לחסוך הרבה זמן וכסף על שעות עבודה ופעילות ולשמור על רמת איכות גבוהה, כדי לעמוד בתחרות מול מתחרים בשוק.

כל הטוב הזה תורם לפעילות החברה מבלי לפגוע בתקציבה, מה שמהווה יתרון בפני עצמו.

עם זאת, בדומה לכל אסטרטגיה עסקית תהליך התכנון והביצוע של פרוצדורת המחשוב עשוי להיות מורכב, לכן חשוב לבחור בשותף מהימן ובעל ידע וניסיון בעולם המחשוב, שיודע כיצד לבצע כל פעולה בצורה הזהירה, האיכותית והמהירה ביותר. 

הגדירו את יעדי החברה

לפני שאתם פונים לחיפוש אנשי המחשוב הטובים ביותר, ראשית חשוב להגדיר את המטרות והצרכים שלכם בתחום זה. ציפיות מעורפלות או לא ריאליסטיות עשויות להוביל אכם לאכזבה מתחילת הדרך ולפגוע בפעילות החברה.

יחסים עסקיים מקצועיים מתבססים על ציפיות ריאליסטיות: פיתוח של אפליקציה או תוכנה, ייעול מערך המחשוב, טיפול בגיבויים וסביבות ענן ו/או חיזוק מערך אבטחת המידע של החברה הן כולן ציפיות ריאליסטיות שכל איש מחשוב איכותי ידע כיצד לגשת אליהן ולהתמודד איתן ביעילות. התוצאה היא מערך פעילות נעים ומסודר שמבטיח פרודוקטיביות שיא והתנהלות חכמה יותר בארגון.

לעומת זאת, ציפיות כמו שיפור רווחים או יצירה של תוכנה מאפס, ללא הגדרת צרכים מסודרת, עשויות להוביל למדרון אכזבה חלקלק מאוד. חשוב להבין שתחום המחשוב אינו מהווה מטרה, אלא אמצעי להשגת מטרה, וכי התנהלות נכונה עם תחום זה תביא ליתרונות רבים בטווח הארוך.

איש אינו מכיר את בית העסק טוב יותר מכם ומהצוות שלכם, ואי אפשר לצפות מאיש חדש לצפות את כל הצרכים של החברה מהיום הראשון. כדי להביא למערך פעילות איכותי, יש להדריך את איש המחשוב הנבחר בדבר הצרכים הטכנולוגיים של החברה, ולהעביר לו מה קריטי כדי שיספק את צורכי החברה במלואם, ויעשה זאת על הצד הטוב ביותר.   

בחרו מומחה בתחום המחשוב

בו בזמן, חשוב להשקיע ולהכיר מקרוב מספר אנשי מחשוב, ולבחור מבניהם את המנוסה והטוב ביותר בתחומו. יש לציין כי קיימים מגוון של תחומי התמחות לחברות ואנשי מחשוב: בעוד שחלק טובים יותר בפיתוח תוכנה, אחרים באבטחת מידע ואחרים בגיבויים וייצור סביבת ענן או שרת מקומי איכותית ומהימנה. חשוב לבחור את איש המחשוב שמתמחה בתחומים שאתם מבקשים לשדרג.

כאשר אתם בוחרים באיש המחשוב הנכון, מהלך החפיפה וההיכרות שלו עם החברה הוא קצר יותר ומערך התכנון והביצוע של הפרויקט הוא מהיר, יסודי וטוב יותר. הקפידו לראיין מספר אנשי מחשוב, לקבל המלצות מכל אחד מהם ולבחור את הטוב ביותר בהתאם לצרכים האישיים של בית העסק.

בחרו את הצוות בגודל המתאים

מאוד מפתה לפנות לחברת מחשוב גדולה ומפוארת, לשלם לה את כל הממון שלכם ולחתום עמה על חוזה לחמש שנים מהיום. ועם זאת, לפעמים בחירה בשירות היקר והפופולרי ביותר אינה בהכרח האפשרות הטובה ביותר עבורכם.

ראשית, חשוב לזכור שארגון גדול בתחום המחשוב לרוב עובד עם הרבה לקוחות, לכן לא בהכרח יהיה לו את כל הזמן שבעולם להקדיש לחברה שלכם. להיפך, פעמים רבות הם דווקא יעבירו את הפרויקט שלכם לאנשי המחשוב הזוטרים בחברה, ועלולים להתייחס לפרויקט שלכם כפרויקט צדדי. למרות זאת, הם עדיין ירגישו בנוח לגבות מחיר גבוה עקב גודלם והמוניטין שלהם.

במילים אחרות, לחברה גדולה מאוד מומלץ לבחור בחברת מחשוב גדולה לפעילות במיקור חוץ, ולחברה קטנה מומלץ לבחור בחברת מחשוב קטנה. חשוב לזכור שחברה קטנה לרוב תשקיע בכם משאבים רבים יותר, תהיה גמישה יותר עבורכם ולרוב גם תגבה תעריפים נמוכים יותר. 

חברת ERG היא חברת מחשוב בעלת ניסיון של למעלה מ- 20 שנה בתחום. החברה אוהבת לעזור לעסקים לממש צרכים טכנולוגיים ברמה הגבוהה ביותר וליהנות מראש שקט בכל המתקשר לעולם המחשוב. דברו איתנו. לפרטים נוספים, צרו קשר .

תוכן עניינים

הכתבה הועילה לכם? שתפו...

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
דילוג לתוכן